5-6 травня у китайському Тайцані триває Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби. Близько 400 атлетів з 49 країн зібралися, аби позмагатися за призові та титул найкращої збірної. Так, призові бали командам приносять перші три фінішери у її складі у змаганнях дорослих і перші два серед юніорів. Сума балів команди дорівнюватиме сумі місць цих атлетів. Перемогу святкуватиме команда з найменшою кількістю балів.

Змагання почалися 5 травня о 3 годині ночі за київським часом із заходу чоловіків та жінок у категорії дорослі на дистанцію у 50 км. Далі стартували юніори на 10 км та жінки на 20 км. 6 ж травня на старт вийдуть юніорки на 10 км та чоловіки на 20 км.

Першим на фінішній прямій 50 км серед чоловіків став японець Хірокі Араї з результатом 3:44:25, а серед жінок Жуй Лян з Китаю. Її результат — 4:04:36, який після ратифікації стане новим світовим рекордом на цій дистанції. Серед українців найшвидше дистанцію подолали Мар’ян Закальницький, він став четвертим у загальному заліку з часом 3:44:59, та Христина Юдкіна, котра фінішувала 12-ою у загальному заході з результатом 4:22:15, який став новим національним рекордом України.

У підсумку, наразі в нашої збірної командне срібло у чоловіків та бронза у жінок, завдяки чому наша збірна разом з іспанцями посідає третє місце у загальнокомандному заліку. Склад чоловічої дорослої збірної на цьогорічному командному чемпіонаті: Іван Банзерук, Андрій Гречковський, Валерій Літанюк, Ігор Сахарук, Мар’ян Закальницбкий. Жінки: Ксенія Рядко, Аліна Цвілій, Василина Вітовщик, Людмила Єгорова-Шелест, Христина Юдкіна.

TAICANG, CHINA – MAY 05: Winning team China(center), runner-up team Ecuador(left) and third place team Ukraine take a groupshot during the medal ceremony of Women’s 50 kilometres Race Walk of IAAF World Race Walking Team Championships Taicang 2018 on May 5, 2018 in Taicang, China. (Photo by Yifan Ding/Getty Images for IAAF)

Дистанцію ж у 20 км найшвидше подолала Марія Гонсалез з Мексики, 1:26:38. Найкраща з українок Інна Кашина була 9-ою, 1:28:58. У заході на 10 км серед юніорів першим став Яо Жанг з Китаю, 40:07. Першим з українців цю ж дистанцію подолав Андрій Синдюк з особистим рекордом 43:08.

Слідкувати цим чемпіонатом наживо можна на офіційних YouTube та Facebook сторінках IAAF.