Останній вікенд квітня запам’ятається орієнтувальникам однією з наймасовіших та найпопулярніших естафетних гонок – 10mila.
У суботу вдень стартували жінки. Перемогу здобула команда клубу Järla Orientering у складі Stina Haraldsson, Emma Klingenberg, Sara Sjökvist, Elin Hemmyr Skantze, Elin Hemmyr Skantze. А далі досить щільно фінішували команди IFK Göteborg Orientering, Halden SK, IFK Lidingö SOK. Українки також бігли: Ольга Панченко (IFK Mora 1) на другому етапі стартувала 70-ою, передала естафету 34-ою, а фінішувала команда з 23-им результатом. Дзема Катерина (Sävedalens AIK 1) бігла 3-ий етап. Отримавши естафету 29-ою з відставанням 7:15, прибігла 7-ою, скоротивши відставання до 16 сек. Та у підсумку команда посіла 27-ме місце. Також за цей клуб  (Sävedalens AIK 2), але другу команду бігла Марія Тимощук – лідер юніорської збірної. На цьому ж етапі бігла і Олена Пітірімова (OK Orion 2), яка з 77-го місця вивела команду на 59-те проміжне, та на фініші команда показала 75-ий результат.  У першій команді від OK Orion бігла Надія Волинська на 4-му етапі (26-та позиція на старті і 21-а на передачі естафети), у підсумку 25-е місце.
Чоловіки ж розпочали гонку пізнім вечором. Перемогу святкує команда IFK Göteborg Orientering 1 (Morten Jarvis Westergård, Fredrik Edén, Anders Carlsson, Johan Högstrand, Jonas Pilblad, Jens Wängdahl, Vetle Ruud Bråten, Max Peter Bejmer, Fredrik Bakkman, Eskil Kinneberg). Хлопці забігли у призову трійку на 5-му етапі, а вже з 6-го тримали лідерство. Другими фініш перетнула команда OK Linné 1, а третє місце за клубом Koovee 1, у складі якого біг наш Олександр Кратов на 8-му етапі. Руслан Глібов біг заключний етап за OK Ravinen 1 та фінішував 28-им. Павло Ушкварок біг 2-ий етап у складі команди OK Denseln 1, яка у підсумку посіла 17-те місце. На 6-му етапі за Sävedalens AIK 1 біг Віталій Гичко, у підсумку команда має 31-ий результат. За цей клуб, але у другій команді біг Олексій Савченко, який мав змогу відчути на власній шкурі, що таке дійсно масовий масовий старт. Денис Щербаков біжить останній етап за клуб Ronneby OK 1.
Такі старти вражають та надихають! А нам, українським орієнтувальникам-організаторам є до чого прагнути 😉