Близько доби тому ми писали про наміри IAAF ввести нову статеву класифікацію, і ось вже сьогодні на офіційному сайті асоціації з’явились правила, за якими і визначаються інтерсекси або ж спортсменки з “відмінностями в сексуальному розвитку”. Безсумнівно, це революційний крок.
Ці правила стосуються участі легкоатлеток, у яких рівень тестостерону (в сироватці крові) не нижче 5 наномоль на літр і які чутливі до ендрогену, в змаганнях з бігу на дистанції від 400 метрів до милі, в тому числі на 400, 800, 1500 метрів, а також в бігу з бар’єрами.
Для того щоб заявитися на змагання, спортсменка повинна:
- бути визнаною за законом жінкою або інтерсекс;
- домогтися зменшення рівня тестостерону в крові нижче 5 наномоль на літр на термін не менше шести місяців (поспіль);
- підтримувати рівень тестостерону на цьому ж рівні доти, доки вона хоче брати участь у стартах.
Схвалені на раді IAAF в березні правила вступлять в силу з 1 листопада поточного року.
Більшість жінок (у тому числі елітних жінок-спортсменів) мають низький рівень тестостерону, природній рівень якого коливається від 0,12 до 1,79 нмоль/л крові, а після статевого дозрівання нормальний чоловічий діапазон набагато вище – 7,7 – 29,4 нмоль/л. Жодна жінка не може мати природного тестостерону в сироватці на рівні 5 нмоль/л або вище, якщо у них немає DSD (Difference of Sexual Development – відхилення в статевому розвитку) або пухлини. Люди з DSD можуть мати дуже високий рівень природного тестостерону, що поширюється і навіть перевищує нормальний діапазон чоловіків.
Існує широкий медичний та науковий консенсус, який підтверджується даними та доказами, що високий рівень ендогенного тестостерону, що циркулює у спортсменів з певними DSD, може значно підвищити їх спортивну продуктивність. Новими ж правилами дозволяється таким спортсменам конкурувати серед жінок, лише якщо вони відповідають вказаним умовам.
Більше інформації за посиланням.