У ці вихідні до Лондона була прикута увага спортивної спільноти не лише у зв’язку з відставкою головного тренера “Арсенала” Арсена Венгера по закінченню сезону, який провів на цій посаді більше 20-ти років, а в першу чергу через проведення 38-го Лондонського марафону, старт якому був даний королевою Елизаветою ІІ.

І якщо тиждень тому в Бостоні була зафіксована одна з найхолодніших температур за всю історію проведення марафону, то на більше ніж 40 000 учасників, що вийшли на старт в Лондоні, очікувала спека.

Цього разу перемогу одержав Еліуд Кіпчоге (2:04:17), для якого це вже третій тріумф на Лондонському марафоні, а британець сер Мо Фара, який фінішував третім, встановив національний рекорд (2:06:21). Варто зазначити, що для Мо Фари це перше потрапляння в лідери на марафонській дистанції.

Головною несподіванкою стало друге місце Шура Тола Кітата (02:04:49), бігуна з Єфіопії 1996 року народження, який тримався за Кіпчоге практично всю дистанцію і програв лише 32 секунди.

Щодо Даніеля Ванджіру (тогорічний переможець цієї траси) та Кененіса Бекеле (другий час на марафоні за всю історію), то вони змогли протриматись в групі лідерів всього половину дистанції і після 25 кілометра почали відставати. У підсумку Бекеле фінішував п’ятим, а Ванджіру восьмим.

Українець Ігор Олефіренко, який стартував у складі еліти посів 11 місце з результатом 02:15:06.

Нереально крутий марафон, нереально крута підтримка, практично весь марафон складався з живого коридору!!! Лондон назавжди залишиться в моєму серці!! Спасибі вам за це свято!!! Також хочу сказати, що стояти на стартовій лінії з кращими з кращих це неймовірно !!! Не все вийшло, але я щасливий! Черговий етап мого життя, черговий досвід, – прокоментував свій виступ Ігор на стоірнці в соцмережі.

У жіночому забігу головним питання було чи зможуть Тірунеш Дібаба та Мері Кейтані перевишити рекорд Поли Редкліф зразка 2003 року. З самого початку Дібаба та Кейтані взяли шалений темп і бігли орієнтовно на результат в районі 2:14 (рекорд Поли 2:15:25). Після того, як було пройдено позначку в 30 кілометрів, яку вони подолали першою та другою, Дібаба почала потроху відставати і в підсумку зійшла з дистанції, а Мері вдалось фінішувати лише п’ятою.

Перемогу ж одержала кенійська легкоатлетка Вів’єн  Черуйот з результатом 2:18:31, а на п’єдесталі компанію їй склали співвітчизниця Бріджіт Косгей (02:20:13) та ефіопка Таделех Бекеле (02:21:40), які встановили особисті рекорди.