У ПАР пройшов легендарний 56-кілометровий ультрамарафон Two Oceans Marathon.
Перемоги на основній дистанції здобули кенієць Джастін Кембе – 3:09.22 і південноафриканка Герда Штейн – 3:39.32. Серед чоловіків друге місце посів Лебен Нкока – 3:10.32, третім на подіум зійшов південноафриканець Давид Гатебе – 3:11.13. Полька Домініка Стельмах фінішувала другою – 3:41.57, а південноафриканка Чарні Босман посіла третє місце – 3:45.22
Історія
Old Mutual Two Oceans Marathon – знаменитий ультрамарафон, який вважають одним з найкрасивіших у світі. Учасники долають 56 кілометрів узбережжями Індійського і Атлантичного океанів.
Забіг проходить в околицях Кейптауна на Великодні вихідні, а вперше він відбувся неофіційно в 1970 році. Тоді 26 осіб вирішили подолати ці самі 35 миль, щоб підготуватися до найстаршого в світі ультрамарафону Comrades (також проходить у ПАР), а фінішу дісталися лише 15. У 1972-му гонка набула статусу і отримала свою назву, в 1974-му в ній стартувала перша жінка.
У 1979 році організатори вперше видали почесний синій номер – він вручається бігунам, які або тричі вигравали в цьому забігу, або фінішували в ньому протягом 10 років.
Рекорди
Рекорди траси також тримають спортсмени з ПАР, а встановлені вони ще в минулому столітті. Чоловічий належить Томпсону Магавані (3:03:44, 1988), жіночий – Фріт ван дер Мерві (3:30:36, 1989).
Участь і маршрут
Крім ультрамарафону, в програму великого спортивного свята входять і інші дистанції – від дитячих до півмарафону і гірських трейлів (12 і 24 км). Всього щорічно тут стартують понад 30 000 осіб.
Щоб стати учасником, потрібно підтвердити свою кваліфікацію, адже траса тут непроста. Втім, вимоги організаторів не можна назвати дуже жорсткими: дозвіл отримують ті спортсмени, які біжать марафон швидше 5 годин, а 50 км – швидше 6:30.
Рельєф траси нерівний – підйоми змінюються спусками. Є дві гірки довжиною близько 5 км. Саме на них зазвичай і вирішується доля першого місця.
Але очевидно, що більшість учасників приїжджають на «Два океани» не заради спортивних досягнень. Забіг – лише привід опинитися тут, щоб насолодитися дивовижною красою Південної Африки.
Найбільш видовищним місцем на трасі марафону вважають Пік Чепмена – гора приблизно в 15 кілометрах на південь від Кейптауна. Пік Чепмена вважається найкрасивішою височиною світу, що стоїть над океаном. Тут марафонцям відкривається розкішний вид на Дерев’яний затоку (Hout bay).
А далі – просто надихайтеся фото!
За матеріалами sports.ru
Фото з офіційної сторінки ультрамарафону.