Початок легкоатлетичного сезону 2018 року запам’ятається вболівальникам Королеви спорту звершеннями нових світових рекордів у спринтерських дисциплінах, авторами яких стали студенти американських вишів. Нещодавно на чемпіонаті США в приміщенні, що відбувся в місті Альбукерке (штат Нью-Мексико),  не встояв  рекорд 20-річної давнини Моріса Гріна в бігу на 60 м.  21-річний американець Крістіан Коулман, здолав цю саму дистанцію швидше за свого співітчизника на цілих 5 сотих секунди і фінішував з неймовірним результатом у 6.34 секунди.

А минулої суботи, 10 березня, в американському місті Коледж-Стейшен (штат Техас), де  відбувся чемпіонат США серед студентів, тенденція до встановлення нових світових рекордів продовжилась.

Тріумфатором змагань став другокурсник університету Південної Кароліни  та чемпіон світу на «двохсотметрівці» серед юніорів американець Майкл Норман. У фіналі бігу на 400 метрів у приміщенні Норману знадобилося 44, 52 с, щоб перетнути фінішну лінію. А це на 5 сотих швидше ніж світовий рекорд іншого американського атлета Керона Клемента (44,57), який був встановлений ним ще у 2005 році, до речі, також на Чемпіонаті США серед студентів, що тоді проходив у місті Фаєтвіль (штат Арканзас).

Норман подолав перше коло манежу за 21.33 с, а друге – за 23.19 с. Зберігши неймовірну швидкість на всій дистанції, він не залишив суперникам жодних шансів на перемогу.

Про новоспеченого рекордсмена Майкла Нормана відомо, що він також є чемпіоном світу серед юніорів на дистанції 200 метрів. Цей титул американець завоював в липні 2016 року в Польському місті Бидгощ з результатом 20, 17 секунди.

Інший світовий рекорд на цих змаганнях встановили студенти Техаського університету в естафеті 4×400. Їхній квартет з результатом 3:01.39 перевершив рекорд збірної Польщі, що був встановлений на чемпіонату світу у приміщенні в Бірмінгемі буквально минулими вихідними – 3:01.77.

Цікаво, що згаданий вже Майкл Норман у складі естафетної команди університету Південної Кароліни взагалі здобув «золото» у цій дисципліні з фантастичним результатом 3:00.77 («срібло» у Техаського університету). Проте на відміну від команди з Техасу, переможці забігу мали в своєму складі громадянина іншої держави, що стало на заваді ратифікації рекорду.

Автор: Олег Сподоба