Здавалося б, зовсім нещодавно редакція ЖА зустрічала в аеропорту Володимира Мисливчука і вітала з бронзою Кубка Європи з метань-2017, як вже маємо чудову нагоду вітати його цьогоріч!

Буквально щойно привітали Аліну Шух з успішним виступом на чемпіонаті світу у Бірмінгемі, як вже радіємо за нашу багатоборку після прекрасного виступу на Кубку Європи з метань…

Наші атлети не дають нам розслабитися і це чудово!

Отже! Португальська Лейрія вже втретє в своїй історії приймала Кубок Європи з легкоатлетичних метань, який цьогоріч видався для України без перебільшення урожайним: індивідуальні срібло та бронза, а також 2 золотих, срібна і бронзові медалі командної першості.

Давайте згадувати героїв:

Володимир Мисливчук підвищився у класі і після бронзи Кубка Європи з метань-2017  в категорії U23 у метанні молота заволодів срібною нагородою цьогоріч. 71,16 – це на 11 сантиметрів менше від особистого рекорду Володимира, який він встановив кількома тижнями раніше у сніжному Мукачеві. Тоді Володимир зазначив, що це не той результат на який він готовий. Напевно, і тут він планував кращий результат! Однак, наш молотобоєць боровся до останньої спроби, як і обіцяв. І ця нагорода є тому доказом.

Не пройшло і тижня, як Аліна Шух успішно дебютувала на чемпіонаті світу в приміщенні, фінішувавши у топ-10 найсильніших багатоборок світу, а вже встигла додати до своєї скарбнички нагороду у метанні списа. Аліна стала бронзовою призеркою змагань у категорії U23. 55,02 – переможний результат нашої багатоборки. Зазначимо, що особистий рекорд спортсменки – 56,04 був встановлений минулого літа у Луцьку.

Також маємо такі здобутки:

Чоловіки, 1 командне місце

Диск – Микита Нестеренко 61,48 (8 місце) SB
Ядро – Віктор Самолюк 18,93 (9 місце)
Молот – Гліб Піскунов* 72,49 (12) SB
Спис –  Микола Калюш 74,18 (9 місце) SB
*Спортсмен 1998 року народження, однак тут виступав у категорії «дорослі»

Жінки, 3 командне місце

Диск – Вікторія Клочко 53,48 (10 місце) SB
Ядро – Ольга Голодна 16,82 (8 місце)
Молот – Альона Шамотіна 65,81 (9 місце)
Спис – Ганна Гацько-Федусова 54,35 (9 місце)

Чоловіки U23, 2 командне  місце

Диск – Іван Поваляшко 52,76 (10 місце)
Ядро – Роман Кокошко 18,00 (6 місце)
Молот – Володимир Мисливчук 71,16 (2 місце)
Спис – Олександр Козубський 69,84 (6 місце)

Жінки U23, 1 командне місце

Диск – Чередніченко Карина 48,80 (5 місце)
Ядро – Кравченко Тетяна 13,83 (12 місце)
Молот – Вікторія Сахно 62,90 (7 місце)
Спис – Аліна Шух 55,02 (3 місце)

Разом з тим, буде несправедливим оминути високі досягнення й інших європейців.

Так, чемпіон світу-2017 у метанні списа Йоханнес Феттер продемонстрував свою виняткову готовність вже на старті сезону. Стартувавши зі спроби на 85,57, 24-річний представник Німеччини ще кілька разів покращив результат і відсвяткував перемогу на позначці 92,70, що є рекордом змагань (рекорд він перевершив двічі за змагання), найкращим результатом сезону у світі і на “якихось” 12 метрів перевершує кваліфікаційний норматив на серпневий Чемпіонат Європи у Берліні.

Лише тиждень минув після золота Аніти Мартон на ЧС у Бірмінгемі і, перебравшись до Лейрії, угорка продовжила свою переможну ходу – виграла більш ніж півметра у найближчої суперниці в штовханні ядра – 19,12 (повторення рекорду змагань). Але на цьому Аніта не зупинилася і ще стала п’ятою у метанні диска (56,76).

А перемогла в метанні диска німкеня Надін Мюллер. І хоча результат Мюллер – 60,42 був далекими від її ж рекорду змагань (68,89), спортсменка здобула свій вже шостий титул!