Cтрибки з жердиною

Рекордсмен світу Рено Лавіллені, який повернувся в сектор після травми, забрав своє третє золото чемпіонатів світу у приміщенні, витративши на все про все лише 4 стрибки: на 5.70, 5.85 і з другої спроби переможні 5.90. У результаті змагань, які тривали близько 3-х годин, на п’єдестал також зійшли чинний чемпіон світу на повітрі американець Сем Кендрікс і срібний призер ЧС-2017 Пьотр Лисек з Польщі, обидва з яких перелетіли 5,85, але за вдалими спробами кращим виявився представник США.

60 з бар’єрами

Величезну порцію радощів подарував місцевим уболівальникам Ендрю Поцці, який на домашній арені здобув свою першу світову перемогу і навіть спочатку сам не повірив своєму щастю. Зі срібним призером американцем Джарретом Ітоном його розділила лише одна сота секунди: 7.46 та 7.47 відповідно. Представник Франції Аурель Манга став третім (7.54), випередивши супердосвідченого рекордсмена в коротких бар’єрах на повітрі Арієса Меррітта.

Зазначимо, що прикрої дискваліфікації у фінальному бігу через фальстарт зазнав кіпріот Мілан Трайковіч, який у півфіналі встановив національний рекорд – 7.51.

Стрибки у довжину

Сербка Івана Шпановіч вже мала у своїй колекції бронзу (2014) та срібло (2016) ЧС у приміщеннях. І, зрозуміло, їй вкрай необхідне було це золото. І вона його отримала. З першого стрибка вона заявила про серйозність своїх намірів (6,89), а у четвертому довела справу до завершення – 6,96. Хоча й американка Брітні Різ фактично вже наступала на п’яти – 6,89. Німкеня Состене Тарум Могенара також поруч – 6.85.

Тим часом, наша Марина Бех посіла десяте місце. Після трьох перших спроб Марина показала результат 6,37 м, що рівно на 30 сантиметрів поступається її кращому показнику в цьому сезоні.

3000 метрів

З легкої прогулянки розпочався цей забіг у чоловіків. Перше коло вони долали 74 секунди, а 800 метрів вийшли і зовсім 2:29. Прокинулися вони за 6 кіл до фінішу.

20-річний ефіоп Йоміф Кейельча, як і 2 роки тому, відсвяткував перемогу. А поки позаду нього йшла боротьба за цілковито ефіопський п’єдестал, Йоміф вже встиг роздати вітання на камери. його час – 8:14,41. Селмон Барега забрав собі срібло – 8:15,59. А от третім втиснувся кенієць Бетвел Бірген – 8:15,70. І залишив призера ОІ-2016 на 5000 метрів Хагоса Гербрхівета з дерев’янною нагородою.

800 метрів

Ще один захист титулу на цьому чемпіонаті. На цей раз кремезна представниця Бурунді Франсін Нійонсаба у швидкому забігу вигризла золото у напруженій боротьбі з американкою Еджей Вілсон: 1:58.31 і найкращий результат сезону у світі.

Вілсон же, яка лідирувала три з чотирьох кіл, встановила особистий (1:58.99) і буде тішитися сріблом, як і 2 роки тому у Портленді. Британка Шелай Оскан-Кларк забрала бронзу у ефіопки Хабітам Алему на останніх 40 метрах – 1:59,81 і також показала особистий.

1500 метрів

Тут учасники також влаштували на першій половині дистанції неспішний променад. Далі пішли тактичні розбірки і шалений спринт на фініші. Його переможцем став 18-річний ефіоп Самуель Тефера – 3:58,19. Таким чином, Тефера став наймолодшим чемпіоном світу на цій дистанції в історії. Поляк Марсін Левандовський утримав другу позицію (3:58,19) та марокканець Абделаті Ігудія третій (3:58,43).

Естафети 4 по 400

Сенсаційною новиною завершилася бігова  змагальна програма, де чоловіча польська команда випередила американців і встановила рекорд світу! 3:01.77!

Американці фінішували у двох десятих позаду 3:01.97. З бронзою і на додачу з національним рекордом поїдуть до Бельгії брати Борле та їх колега по команді Джонатан Сакур – 3:02.51.

У жінок представниці США взяли золото з рекордом змагань 3:23,85, а Ямайка встановила національний рекорд, щоправда потім їх дискваліфікували. Це означало, що Польща, яка також встановила свій національний рекорд 3:26,09, перейшла на другу позицію, а Великобританія на третю (3:29,38).

Наша жіноча естафетна четвірка 4 по 400 у фінальних протоколах опинилася врешті на четвертій позиції, хоча півгодини встигла побувати у статусі бронзового призера. Як так? Увесь перебіг подій тут.

[efb_likebox fanpage_url=”gathleticsua” fb_appid=”1130755580316176″ box_width=”340″ box_height=”130″ locale=”uk_UA” responsive=”0″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn”]