Другий Сумський півмарафон, що пройшов 28 серпня, можна з упевненістю віднести до категорії швидких, дуже швидких стартів.

Дуже високі результати були показані на основній дистанції – 21 км. Це і не дивно, достатньо було ще перед стартом подивитися стартові протоколи. У чоловіків це були Артем Казбан, Тарас Сало, Ігор Русс, який щойно повернувся з ЧС в Лондоні, та Софія Яремчук і Ольга Скрипак у жінок. У фінішних протоколах призову трійку у чоловіків сформували атлети з результатом з 1:08 хвилин.

Цікаво, що ці три результати потрапляють в ТОП-10 показників сезону в Україні, де лідером з часом 1:05:41 є Роман Романенко, який він показав весною в рамках Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2017.  Для переможця Артема Казбана  та бронзового призера Ігоря Русса, це є найкращі результати сезону, а срібний призер Юрій Грицак показав час близький до свого ж найкращого результату весняного сезону – 1:07:27.

Софія Яремчук

У жінок все було навіть цікавіше. Перемогу здобула Ольга Скрипак, вона показала швидкі 1:13:51, маючи в активі SB 1:13:45 та PB 1:13:09. Швидше Ольги в цьому сезоні серед українок бігла лише одна атлетка – Ольга Котовська. Софія Яремчук, чинна чемпіонка України з напівмарафонського бігу, не просто фінішувала з кращим часом сезону та на срібній позиції, але й встановила особистий рекорд – 1:14:36! Це дозволяє Софії закріпитися на 4-й позиції українського рейтингу. Але через відсутність сертифікації траси результати Сум не є офіційними, і лише умовно можуть порівнюватись з топ-листом сезону.

Всього фінішну лінію найдовшого забігу змагань перетнуло 132 атлети, а з фінальними протоколами можна ознайомитись за посиланням.

На супутній дистанції в 10 км перемогу здобули Вадим Рогозовський з результатом 32:33 у чоловіків та Тетяна Вернигор у жінок, яка подолала дистанцію за 36:25, варто зазначити, що Тетяна, як і Ігор Русс, щойно повернулася з ЧС в Лондоні, де представляла Україну в марафонському бігу.

Переможці розіграшу реєстрацій, який проводила Жорстка Атлетика, показали наступні результати: Євгенія Прокоф’єва стала срібною призеркою на 10 км з результатом 38:18, а Олексій Головченко на дистанції півмарафону показав 1:42:02.

Суми задали гарний ритм Гран-Прі 2017 від NewRun своїми топовими результатами,  тож маємо всі підстави очікувати ще вищих результатів на наступних стартах, наприклад в Полтаві 3 вересня!

Фото в матеріалі: Alexandr Fostik