В той час, коли представники стадіонних видів королеви спорту активно борються за заповітні нормативи на серпневий Чемпіонат світу в Лондоні, найкращі легкоатлети, які спеціалізуються на найдовшій біговій дистанції – марафоні, вже отримали свої путівки до Великобританії. Тож, саме час познайомитися з ними ближче.

Чоловіки

Олефіренко Ігор (Київська обл.) – учасник Олімпійських ігор – 2016, де “вбіг” до 30-ки найкращих з часом 2:15:36. Цього року навесні на марафоні у Барселоні атлет виконав норматив на Чемпіонат світу з легкої атлетики, забезпечивши собі місце в збірній.
Особистий рекордя Ігоря – 2:12:04 (Біла Церква, 2015 рік).
Русс Ігор (м. Київ) – учасник Олімпійських ігор – 2016, де був 48-м (2:18:19). Свій найкращий результат він також показав на марафоні у Білій Церкві, де у 2015 році посів третє місце з часом 2:12:46.
Норматив на світову першість Ігор виконав ще у лютому минулого року в Лос-Анджелесі (2:16:42).
Русюк Юрій (Волинська обл.)  – прямує до Лондона завдяки результату, показаному в Дубліні у 2016 році (2:16:16), який є найкращим показником спортсмена.

Жінки

Хапіліна Вікторія (Рівненська обл.) – переможниця 13-го  Білоцерківського марафону, який одночасно був і чемпіонатом України з марафону. Там Вікторія встановила свій особистий рекорд -2:37:44  і отримала свій “квиток” до Лондону.
Михайлова Дар’я (Київська обл.) – фінішувала в Білій Церкві слідом за Вікторією Хапіліною, а в квітні цього року оновила PB на марафоні  IAAF Silver Label Road Races у Варшаві –  2:35.55.
Вернигор Тетяна (Харківська обл.) – виконала норматив на Чемпіонат світу в Ганновері на одному із найпрестижніших марафонів, що також входить до  IAAF Silver Label Road Races. Спортсменка прибігла до фінішу 4-ю з результатом  2:38.48 год.

Як українці виступали останні роки?

У 2011-му в марафоні брали участь лише жінки. Тоді у 20-ку найкращих увійшла Олена Бурковська з результатом 2:34:21. На 32-й позиції розмістилась Тетяна Головченко. Також до складу збірної були Тетяна Шмирко, Катерина Стеценко та Юлія Рубан.
На змагання у 2013-му приїхали двоє марафонців від України – Катерина Карманенко, яка посіла 31 місце з часом 2:48:18, та Василь Матвійчук – 41-ше (2:26:32).
На Чемпіонат світу з легкої атлетики у 2015-му українців приїхало більше. Компанію Катерині Карманенко, яка знову опинилась на 31-й позиції з часом 2:43:12, склала Олена Попова (спортсменка не змогла вийти на старт). Іван Бабарика та Олександр Бабарика були у складі чоловічої команди, однак фінішувати їм не вдалося.
Зазначимо, Чемпіонат світу з легкої атлетики пройде з 4 по 13 серпня у Лондоні (Велика Британія). Марафонці змагатимуться 6 серпня. Чоловіки стартуватимуть о 10:55 за місцевим часом, жінки о 14:00.
Цікаво, що на цьому чемпіонаті вперше в історії турніру жіночий і чоловічий марафон стартуватимуть в один день.
Ось, де бігтимуть наші спортсмени:

Нагадаємо, що для відбору необхідно було з 1 січня 2016 року виконати нормативи (2:19 чоловікам та 2:45 жінкам). Збірна команда формувалася Федерацією за принципом: 1 місце на ЧУ з марафонського бігу (02.10.16 р., м. Біла Церква) + 2-3 спортсмени за кращими результатами показаними в міжнародних марафонах, в період з 02.10.16 р. по 30.04.17 р. (згідно рейтингу IAAF).
Важливо: спортсменам, які виконали критерії відбору та Виконкомом ФЛАУ включені до складу національної збірної команди України, забороняється брати участь у марафонах з 01.05.17 р. та протягом 60 днів після участі у ЧС.