На одному з найпрестижніших турнірів декатлоністів Hypo-Meeting, який входять до серії IAAF World Combined Events Challenge, в австрійському містечку Гьотцісі вдало розпочали сезон двоє українських багатоборців – юніорка Аліна Шух та досвідчений Олексій Касьянов. Крім того, тут було встановлено ще цілу низку рекордних показників.

Наш досвідчений багатоборець Олексій Касьянов завершив змагання на 7-му місці з сумою у 8281 очок. Така сума балів є найкращим показником для українця за останні 5 років.

У більшості окремих видів Касьянов показав результати близькі до своїх кращих показників. До призової трійки Олексію не вистачило 84 бали.

А от двоє  атлетів –  бронзовий призер ОІ-2016 канадець Даміан Ворнер та чемпіон Європи в приміщенні версії 2013 року з Нідерландів Елко Сінтніколас потужно відірвались від суперників. Ворнер здобув перемогу, набравши 8591 балів, та став лідером поточного сезону. Сінтніколос, посівши друге місце в Гьотцісі, оновив національний рекорд та перебуває тепер на 3-й сходинці світового топ-2017 (8539).

Результати Олексія Касьянова за видами

Юніорка Аліна Шух у компаній досвідчених спортсменок встановила особистий рекорд – 6106 очок.

При цьому, Аліна оновила свої особисті рекорди одразу у трьох дисциплінах – стрибках у довжину (6.29), штовханні ядра (13.16) та бігу на 800 метрів (2:12.31).

У зірковій компанії наша спортсменка фінішувала на 16-й позиції, при тому, що перший день змагань Аліна закінчила на 26-му місці.

Перемогу тут відсвяткувала Олімпійська чемпіонка Ріо Нафіссату Тіам – 7013 очок. Варто зазначити, що “золото” в Ріо їй принесли значно скромніші цифри (6810). Завдяки цьому неймовірно високому результату бельгійка тепер посідає третє місце в списку кращих багатоборок в історії після легендарних Джекі Джойнер-Керсі та Кароліни Клюфт.

Другою тут стала німкеня Каролін Шефер з також солідним результатом – 6836 очок (спортсменка оновила особисті рекорди в 6-ти з 7-ми видів). Третє місце і національний рекорд  у латвійки Лаури Ікаунієце-Адмідіня – 6815.